Navštívte nás

Nitriansky hrad ročne navštívi viac ako 60 000 návštevníkov. Prehliadka sprístupnených expozícií trvá približne 1 hodinu. Návštevníci majú možnosť prezrieť si Katedrálu – Baziliku sv. Emeráma, Diecézne múzeum, Kazematy, Vežu a hradné nádvorie. V areáli hradu je možné navštíviť predajňu Spolok sv. Vojtecha. Po výstupe na hradný kopec sa môžete občerstviť v našej reštaurácii Castellum Cafe.

Nitriansky hrad je možné navštíviť vo vlastnej réžii, alebo si vopred objednať komentovanú prehliadku s výkladom lektora. Maximálny počet návštevníkov v skupine je 25. Svoju prehliadku si môžete rezervovať tu.

google

Kontaktné informácie:

Nám. Jána Pavla II. č. 7, P. O. Box 46/A,
950 50 NITRA, Slovenská republika

0910 84 29 91

Informácie a možnosti rezervácie poskytujeme v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 hod.

Pre aktuálne otváracie hodiny a informácie o pripravovaných podujatiach navštívte našu FB stránku Nitriansky hrad/ Nitra Castle.

 

Otváracie hodiny

otvh

Cenník vstupného na Nitriansky hrad – Sezóna 2018

Vstupné poplatky

1. Návšteva hradu bez sprievodcu 

Vstupné hradný areál

0,50 € (neobsahuje vstup do Diecézneho múzea, Kazemát, do Veže)

Kombinované vstupné – expozície (obsahuje vstup do hradného areálu, Diecézneho múzea, Kazemát)

Celé: 2,00 €

Zľavnené: 1,00 €

Kombinované vstupné s vežou (obsahuje vstup do hradného areálu, Diecézneho múzea, Kazemát a výstup na vežu so sprievodcom každú pol hodinu)

Celé:4,00 €

Zľavnené: 2,00 €

———————–

2. Hrad môžete navštíviť i s našimi sprievodcami. Táto služba je na objednávku pre väčšie skupiny (min. 15 osôb) a je potrebné objednať sa minimálne 2 dni pred plánovanou návštevou!

Malý okruh : vstup do expozícií so sprievodcom

Celé: 3,00 €

Zľavnené: 1,50 €

Veľký okruh : vstup do expozícií a do veže so sprievodcom

Celé: 5,00 €

Zľavnené: 2,50 €

————————–

Ceny sú uvedené na osobu.

Zľavnené vstupné je určené pre deti od 6-18 rokov, seniorom nad 62 rokov, študentom s platným preukazom ISIC a držiteľom ZŤP preukazu.

Deti do 6 rokov vstupné neplatia!

——————————————————

Každá forma vstupného v sebe zahŕňa i návštevu Katedrály-Baziliky sv. Emeráma.

V katedrále bývajú pravidelné bohoslužby, sobáše i krstiny. V týchto časoch vám vstup do katedrály nemusí byť umožnený.

Pokiaľ chcete navštíviť iba katedrálu za účelom modlitby, neváhajte to povedať personálu na vstupnej pokladni. Bude vám umožnený vstup zdarma.

 

Ako sa k nám dostanete

Auto: autom je možné zaparkovať na Župnom námestí, kde je menšie spoplatnené parkovisko(0,50€ na hodinu). Prípadne je možné zaparkovať zo severnej strany hradného kopca – na väčšom, nespoplatnenom parkovisku vedľa zimného štadióna a na príchod k hradu využiť novo sprístupnené chodníky tiahnuce sa po severnom svahu hradného kopca.

Pozrieť mapku.

Pozrieť mapku.

Autobus: návštevníci, ktorí prichádzajú vo väčšej skupine autobusom majú možnosť využiť urýchlené vystúpenie na župnom námestí. Pohodlnejšie je však zaparkovať autobus na parkovisku pri zimnom štadióne a odtiaľ prejsť pešo na Nitriansky hrad.

MHD: pod hradným kopcom má svoju zastávku viacero liniek mestskej hromadnej dopravy, ktorá Vás pohodlne privezie priamo pod Nitriansky hrad. Zo železničnej stanice môžete využiť linku č. 1č. 27, z rázcestia autobusovej stanice linku č. 7 (zastávka Divadlo Andreja Bagara). Zo zastávky blízko OC Mlyny (zastávka Centrum) premávajú autobusy č. 6, č. 9, č. 10 a č. 26(zastávka Predmostie) a autobus č. 30 (zastávka Divadlo Andreja Bagara)

Pozrieť mapku

Pozrieť mapku

Pozrieť mapku

Pozrieť mapku

Nitriansky hrad spolupracuje s organizáciou nGuide

ktorá zabezpečuje zážitkovú poznávaciu exkurziu pre žiakov vo veku od 8 – 13 rokov. Hravou formou deti hľadajú stratený poklad Nitrianskeho hradu. Viac o tomto projekte spolu s možnosťou objednania sa dozviete na www.nguide.sk

Deti do šesť rokov vstup zdarma
Vstup do areálu hradu je bezplatný počas slávenia sv. omše v katedrále:
pondelok – sobota od 7:00 do 9:00
nedeľa : od 7:00 do 12:00

V mesiacoch november – marec je vstup do hradného areálu bezplatný